Головбух

Штраф за несвоєчасну реєстрацію помилкової податкової накладної

  • 8 листопада 2016
  • 776

Запитання

Чи застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, яку було складено на помилкового контрагента, якщо помилку було виправлено шляхом складання та реєстрації розрахунку коригування до неправильно заповненої податкової накладної та подальшого складання та реєстрації правильної податкової накладної?

Відповідь

Виправлення помилки у податковій накладній убезпечить постачальника — платника ПДВ від штрафу в розмірі 170 грн., який застосовують податківці у разі допущення постачальником товарів (послуг) помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної згідно з пунктом 120-1.4 ПК. Однак навряд чи вдасться уникнути штрафу, встановленого у пункті 120-1.1 ПК за порушення граничного терміну реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Позаяк пункт 201.1 ПК покладає на постачальника обов’язок щодо складання податкової накладної на дату виникнення податкових зобов’язань (або на дату отримання авансу від покупця, або на дату відвантаження товарів) та реєстрації її в ЄРПН у встановлений пунктом 201.10 ПК 15-денний термін.

У разі порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, до платників ПДВ, на яких покладено обов’язок щодо такої реєстрації, застосовують штрафи в розмірі від 10% до 50% від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних чи розрахунках коригування (п. 120-1.1, 120-1.2 ПК).

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл