Головбух

Утримання та сплата податку на доходи нерезидента при виплаті процентів, дивідендів, роялті (тощо)

  • 12 березня 2018
  • 90

Запитання

Яким чином утримується та сплачується податок на доходи нерезидента при виплаті процентів, дивідендів, роялті (тощо) у разі укладення договору між нерезидентом та договором про спільну діяльність без створення юридичної особи, якщо нерезидент не є учасником договору про спільну діяльність?

Відповідь

Особливості оподаткування нерезидентів визначено п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Підпунктом 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ передбачено, що доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними ст. 141 ПКУ. Для цілей п. 141.4 ст. 141 ПКУ такими доходами, зокрема є:

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

а) проценти, дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками та борговими зобов’язаннями, випущеними (виданими) резидентом;

б) дивіденди, які сплачуються резидентом;

в) роялті.

При цьому, якщо нерезидент не є учасником договору про спільну діяльність, нарахування та сплата дивідендів по договору про спільну діяльність на користь нерезиденту не здійснюється.

► Податок на прибуток у 2018 році

Згідно з п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ у разі здійснення резидентом або постійним представництвом нерезидента на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-якої виплати з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримується податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 відс. (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору (п. 3.2 ст. 3 ПКУ).

Враховуючи вищезазначене, оператор, у разі виплати нерезиденту доходу із джерелом походження з України, утримує податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

 Реінвестиція дивідендів – податкові наслідки

Інформацію про виплачені нерезиденту доходу, суми утриманого з них податку та застосовану для оподаткування ставку зазначає оператор у додатку ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), яка складається таким резидентом за результатами власної діяльності.

Також при поданні Декларації рекомендуємо надати доповнення до Декларації, передбачене п. 46.4 ст. 46 розд. ІІ ПКУ, з відповідним поясненням.

Утримання та сплата податку на доходи нерезидента при виплаті процентів, дивідендів, роялті (тощо)

ЗІР, категорія 102.18

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл