text
Головбух

Утримання та сплата податку на доходи нерезидента при виплаті процентів, дивідендів, роялті (тощо)

  • 12 березня 2018
  • 82

Запитання

Яким чином утримується та сплачується податок на доходи нерезидента при виплаті процентів, дивідендів, роялті (тощо) у разі укладення договору між нерезидентом та договором про спільну діяльність без створення юридичної особи, якщо нерезидент не є учасником договору про спільну діяльність?

Відповідь

Особливості оподаткування нерезидентів визначено п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Підпунктом 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ передбачено, що доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними ст. 141 ПКУ. Для цілей п. 141.4 ст. 141 ПКУ такими доходами, зокрема є:

а) проценти, дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за позиками та борговими зобов’язаннями, випущеними (виданими) резидентом;

б) дивіденди, які сплачуються резидентом;

в) роялті.

При цьому, якщо нерезидент не є учасником договору про спільну діяльність, нарахування та сплата дивідендів по договору про спільну діяльність на користь нерезиденту не здійснюється.

► Податок на прибуток у 2018 році

Згідно з п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ у разі здійснення резидентом або постійним представництвом нерезидента на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-якої виплати з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримується податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 відс. (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору (п. 3.2 ст. 3 ПКУ).

Враховуючи вищезазначене, оператор, у разі виплати нерезиденту доходу із джерелом походження з України, утримує податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

 Реінвестиція дивідендів – податкові наслідки

Інформацію про виплачені нерезиденту доходу, суми утриманого з них податку та застосовану для оподаткування ставку зазначає оператор у додатку ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), яка складається таким резидентом за результатами власної діяльності.

Також при поданні Декларації рекомендуємо надати доповнення до Декларації, передбачене п. 46.4 ст. 46 розд. ІІ ПКУ, з відповідним поясненням.

Утримання та сплата податку на доходи нерезидента при виплаті процентів, дивідендів, роялті (тощо)

ЗІР, категорія 102.18

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах