Головбух

Обчислення річної суми земельного податку за ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам

  • 6 березня 2018
  • 27

Запитання

Як обчислюється річна сума податкового зобов’язання із земельного податку за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, та яким чином відображається в податковій декларації з плати за землю, а також чи застосовується норма п. 284.4 ст. 284 ПКУ, при визначенні мінімального розміру орендної плати за землі державної і комунальної власності для таких земельних ділянок?

Відповідь

Податкове зобов’язання із земельного податку за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення або надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин на рік становить 25 відсотків від суми земельного податку, обчисленої за ставкою встановленою рішенням відповідної ради на території якої знаходиться земельна ділянка.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

При цьому форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2017 № 9) (далі – декларація).

► Звітуємо з плати за землю

Зокрема, у розд. І «Розрахунок суми земельного податку» декларації зазначається: у колонці 13 – річна сума земельного податку, обчислена за ставкою, встановленою рішенням відповідної ради на території якої знаходиться земельна ділянка, у колонці 17 – річна сума земельного податку до сплати (25 відсотків від суми земельного податку, зазначеної у колонці 13 декларації), у колонці 16- різниця значень колонок 13 і 17.

Фінансова звітність 2017

Слід зазначити, що норма п. 284.4 ст. 284 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не застосовується при визначенні мінімального розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, оскільки розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, відповідно до норми п. 288.5 ст. 288 ПКУ, якою встановлено мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати у відсотках до нормативної грошової оцінки.

Обчислення річної суми земельного податку за ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам

ЗІР, категорія 112.04

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл