text
Головбух

Оподаткування доходів єдиноподатника

  • 31 жовтня 2016
  • 236

Запитання

Як оподатковуються доходи фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку третьої групи, що застосовує ставку єдиного податку 3%, та який подав заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ одночасно з заявою про застосування ставки єдиного податку 5%, якщо анулювання його реєстрації як платника ПДВ відбувається до закінчення кварталу?

Відповідь

Якщо на підставі заяви суб’єкта господарювання, який зареєстрований платником ПДВ, контролюючий орган прийняв рішення про те, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності із застосуванням ставки єдиного податку, що не передбачає сплату ПДВ, то після внесення відповідного запису до реєстру платників єдиного податку проводиться виключення такого суб’єкта з Реєстру платників податку на додану вартість (далі — Реєстр) на підставі поданої ним заяви про анулювання реєстрації останнім днем звітного періоду, що передує переходу платника податків на обрані ним умови сплати єдиного податку.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Контролюючий орган виключає суб’єкта господарювання з Реєстру без подачі таким суб’єктом заяви про анулювання реєстрації у разі, якщо у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування таким суб’єкт зробив відповідну позначку.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал. Тож зміна ставки з 3% на 5% у такого платника єдиного податку на третій групі відбудеться з нового податкового (звітного) періоду. Тому доходи платника єдиного податку третьої групи до кінця податкового (звітного) періоду будуть оподатковуватись за ставкою 3%.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 107.04

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах