Авансовий внесок з податку на прибуток для виплати дивідендів

183

Запитання

Як обчислюється авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів юридичною особою — платником єдиного податку та за який період подається податкова декларація з податку на прибуток підприємств у цьому випадку?

Відповідь

Юридичні особи, які застосовують третю або четверту групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, у разі виплати дивідендів своїм акціонерам (вкладникам) зобов’язані нараховувати та вносити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 18% від суми виплачених дивідендів.

Винятків щодо несплати авансового внеску, передбаченого пунктом 57.1-1 Податкового кодексу України (ПК) для юридичних осіб — платників єдиного податку третьої або четвертої групи ПК, не передбачено.

Водночас юридичними особами — платниками єдиного податку за підсумками звітного (податкового) періоду (кварталу, півріччя, трьох кварталів, року), в якому здійснюється виплата дивідендів та сплата авансових внесків, подається податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі — декларація), форма якої затверджена наказом Мінфіну України від 20.10.2015 № 897, з відповідним заповненням рядка 20 декларації та додатка АВ до такої декларації.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 108.05



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль