text
Головбух

Перший крок до податку на розкіш

  • 2 жовтня 2012
  • 23

Податкова та Мінфін розробили проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів». Запропоновані зміни сприятимуть розвитку вітчизняного бізнесу

Податкова та Мінфін розробили проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів». Запропоновані зміни сприятимуть розвитку вітчизняного бізнесу. Зокрема, передбачено зниження ставок для малих та середніх підприємств: платники єдиного податку 5 та 6 групи платитимуть не 7 та 10%, а лише 5 та 7% відповідно. Крім того, для цих категорій підприємців скасовані обмеження щодо кількості найманих працівників. Платники 2 групи звітуватимуть перед ДПСУ раз на рік, а не щоквартально, як зараз. У законопроекті також передбачене запровадження електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

Запропоноване законопроектом обов’язкове застосування РРО стосуватиметься виключно платників податків 3 — 6 групи єдиного податку (ці підприємства вже працюють із застосуванням касових апаратів). Законопроект спрямований на встановлення більш жорстких вимог до застосування РРО підприємствами — реалізаторами коштовних годинників, ювелірних виробів, коштовної побутової техніки тощо. За словами фахівців податкової, таке нововведення стане першим кроком до запровадження податку на розкіш.

Інших повноважень податківці не отримають. Законопроектом не передбачене право для податкової самостійно списувати кошти з рахунків компаній, що мають податковий борг. Також податкова не матиме права забирати власність платника податків, що знаходиться у податковій заставі. Такі операції здійснюватимуться, як і зараз, виключно за рішенням суду. Окрім цього, в законопроекті не йде мова про ліквідацію податкових пільг.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах