text
Головбух

Робоча ситуація дня

 • 8 жовтня 2012
 • 16

Підприємство займається оптовою торгівлею та не має торгівельного пункту. За товари покупці розраховуються у безготівковій формі через установи банку, а також планується здійснення розрахунку платіжними картками з використанням POS-терміналу. Як зареєструвати РРО у даному випадку?

Як зареєструвати касовий апарат при здійсненні розрахунків платіжними картками

Підприємство займається оптовою торгівлею та не має торгівельного пункту. За товари покупці розраховуються у безготівковій формі через установи банку, а також планується здійснення розрахунку платіжними картками з використанням POS-терміналу. Як зареєструвати РРО у даному випадку?

Правові засади щодо застосування реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) у сфері торгівлі визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР, відповідно до вимог якого, якщо підприємство реалізує товари у безготівковій формі (розрахунки проводяться через установи банку), то РРО застосовувати не потрібно. У разі, якщо таке підприємство реалізує товари у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток (з використанням POS-терміналу), то незалежно від типу торгівлі (оптова чи роздрібна), РРО потрібно застосовувати.

При цьому, у разі застосування при розрахунках платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити обов’язкові реквізити, визначені у підпункті 3.6 пункту З Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 №614 (далі — Положення №614):

 • реквізити платіжної картки;
 • напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі;
 • підпис касира та підпис держателя платіжної картки.

Порядок реєстрації РРО та взяття його на облік в органі ДПС здійснюється відповідно до Положення №614.

Згідно з нормами Положення №614 реєстрація РРО здійснюється в органі ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) суб’єкта господарювання (далі — СГ), а якщо СГ обслуговується в інспекції по роботі з великими платниками податків, — то за місцем податкового обліку. У разі використання РРО на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, його необхідно до початку використання взяти на облік в органі ДПС за місцем використання.

Реєстрація РРО здійснюється на підставі письмової заяви СГ довільної форми, у якій зазначені сфера застосування та реквізити РРО (модифікація, заводський номер, версія програмного забезпечення, виробник або постачальник, дата виготовлення), а також надання ним таких документів та їх копій, завірених підписом керівника і печаткою СГ — юридичної особи або особистим підписом СГ — фізичної особи:

 • копії свідоцтва про державну реєстрацію СГ (якщо СГ має зареєстровані в даному органі ДПС РРО чи книги обліку розрахункових операцій, то копію свідоцтва надавати не треба);
 • документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
 • паспорта (формуляру) на РРО;
 • дозволу місцевого органу виконавчої влади на розміщення господарської одиниці (договору оренди, іншого документа на право власності або користування господарською одиницею); для реєстрації резервного РРО слід надати такі документи на кожну господарську одиницю, де буде використовуватися РРО;
 • для СГ, що надають послуги з перевезень пасажирів і багажу — ліцензії на право здійснення зазначеного виду діяльності;
 • у разі реєстрації РРО, що був раніше зареєстрований іншим СГ, — довідки про скасування реєстрації.

Оригінали документів повертаються СГ, копії залишаються в органі ДПС.

Реєстрація та взяття на облік здійснюються безоплатно, реєстрація — не пізніше двох робочих днів з моменту подання, а взяття на облік — у день подання СГ усіх необхідних документів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах