Головбух

Робоча ситуація дня

  • 9 жовтня 2012
  • 18

Інвентаризація основних засобів та малоцінних необоротних матеріальних активів

Інвентаризація основних засобів та малоцінних необоротних матеріальних активів

З якою періодичністю слід проводити інвентаризацію необоротних активів? Які існуюсть особливості стосовно інвентаризації окремих видів такого майна: будівель та споруд, малоцінних необоротних активів?

Основні засоби (ОЗ) та малоцінні необоротні матеріальні активи (МНМА) становлять левову частку майна кожного підприємства. Підпункт «б» пункту 3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 №69 (далі — Інструкція №69), вказує на можливість проведення інвентаризації будівель, споруд та інших об’єктів нерухомості один раз на три роки.

Щодо решти об’єктів — не рідше одного разу на рік перед складанням річної фінансової звітності та в інших обов’язкових випадках, визначених пунктом 3 Інструкції № 69.
Пунктом 4 П(С)БО 7 «Основні засоби» визначено сутність основних засобів, а в пункті 5 П(С)БО 7 вказано на те, що МНМА виступають однією з груп ОЗ, які відрізняються від даних активів лише вартісним критерієм, який підприємство вправі встановити самостійно і закріпити в наказі про облікову політику.

З метою зближення податкового та бухгалтерського обліку цей вартісний критерій встановлюють у розмірі понад 2500 грн. для об’єктів ОЗ. Отже, до МНМА як складової ОЗ слід застосовувати аналогічний порядок проведення інвентаризації, документального оформлення її результатів тощо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл