text
Головбух

Податківці готові здійснювати досудові розслідування

  • 12 жовтня 2012
  • 14

Податкова служба готова здійснювати досудове розслідування злочинів, віднесених до її компетенції відповідно до нового Кримінального процесуального Кодексу (КПК)

Податкова служба готова здійснювати досудове розслідування злочинів, віднесених до її компетенції відповідно до нового Кримінального процесуального Кодексу (КПК), який небере чинності 19.11.2012. На сьогодні в ДПС немає жодного слідчого без персонального комп’ютера, а підрозділи підключені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За словами начальника Головного слідчого управління ДПС Анатолія Яковинця, наразі завершується обладнання спеціальних технічних приміщень для роботи з аудіовізуальним матеріалом. У цих кімнатах проводитимуться очні ставки та допити в режимі відеоконфереції (що дозволить слідчим не їздити у регіони), а також упізнання осіб за фото та записами камер спостереження. Крім того, податкові слідчі вже мають бланки документів нового зразка та інструкції щодо проведення слідчих дій.

Начальник Головного слідчого управління ДПС також запевнив, що прийняття нового КПК жодним чином не призведе до посилення фіскального тиску, а для підприємців, які належним чином виконують конституційний обов’язок зі сплати податків, взагалі нічого не зміниться.

Податківці нагадали, що принциповою новацією у Кримінальному процесуальному кодексі стало надання права фігурантам справ та їхнім захисникам самостійно збирати докази. Також у новому КПК не передбачено функціонування органів дізнання, проведення дослідчих перевірок та додаткових розслідувань. Слідчий не пізніше 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення відразу розпочинатиме розслідування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах