Головбух

В Україні створено Державний земельний банк

  • 15 жовтня 2012
  • 16

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної і комунальної власності» від 06.09.2012 №5245-VI запровадив інститут Державного земельного банку. Даний нормативно-правовий акт вступить в силу з 01.01.2013

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної і комунальної власності» від 06.09.2012 №5245-VI запровадив інститут Державного земельного банку. Даний нормативно-правовий акт вступить в силу з 01.01.2013.

В свою чергу, механізм роботи Державного земельного банку визначено Законом України «Про внесення змін до Закону «Про банки і банківську діяльність» щодо державного земельного банку» від 18.09.2012 №5248-VI, який набрав чинності з 13.10.2012. Згідно з цим документом відносини, пов’язані з функціонуванням Державного земельного банку, регулюються Законом України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 №2121-III в частині, що не суперечить земельному законодавству.

Правом формувати статутний капітал Державного земельного банку за рахунок грошових внесків і внесків у вигляді земельних ділянок наділено КМУ.

Особливості ж видачі Державному земельному банку банківської ліцензії, регулювання і нагляду за Державним земельним банком з урахуванням специфіки його діяльності вправі визначати НБУ.

Державний земельний банк має право здійснювати операції із земельними ділянками та майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства України у сфері земельних відносин та свого статуту.

Зокрема, планується, що Державний земельний банк надаватиме сільськогосподарським підприємствам кредити за ставкою, що не більша за 5% ставки НБУ.

Статут Державного земельного банку затверджено постановою КМУ «Про затвердження Статуту публічного акціонерного товариства «Державний земельний банк» від 25.07.2012 №934, відповідно до якої він визнається публічним акціонерним товариством, зі статутним капіталом 120 млн. грн. Причому 100% статутного капіталу банку належить державі.

За напрямами функціонування Державний земельний банк є універсальним. Він здійснює банківські операції на підставі банківської ліцензії, а також інші операції відповідно до законодавства та входить до складу банківської системи України.
Державний земельний банк є юридичною особою та набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації.

Вищезазначена постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл