Робоча ситуація дня

15 жовтня 2012 55
Чи може підприємство виплатити лікарняні, які компенсує ФСС з ТВП, за власний рахунок, а потім використати кошти, які надійдуть з ФСС з ТВП, на інші цілі

Чи може підприємство виплатити лікарняні, які компенсує ФСС з ТВП, за власний рахунок, а потім використати кошти, які надійдуть з ФСС з ТВП, на інші цілі.

Підприємство нарахувало лікарняні, частину з яких виплачує підприємство, а частину ФСС з ТВП. Чи буде порушенням, якщо нараховані лікарняні, у т. ч. і лікарняні, які компенсуються ФСС з ТВП, підприємство виплатить за свої кошти, а після надходження на спецрахунок лікарняних, включить їх до загальної суми заробітної плати?

Виплата лікарняних регулюється Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 №2240-III (далі — Закон №2240).

Відповідно до статті 35 Закону №2240 оплата перших п’яти днів лікарняних здійснюється за рахунок коштів роботодавця, а починаючи з шостого дня непрацездатності — виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП).

Порядок виплати лікарняних ФСС з ТВП наведено у статті 21 Закону №2240. Відповідно до вимог даної статті підставою для такого фінансування з ФСС з ТВП є надання роботодавцем до ФСС з ТВП заяви-розрахунку, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

ФСС з ТВП перераховує кошти протягом десяти робочих днів після надходження заяви на окремий поточний рахунок, відкритий роботодавцем. Кошти ФСС з ТВП, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку.

Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок у відповідному органі Державного казначейства України, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.

За порушення порядку використання страхових коштів роботодавець повинен відшкодувати ФСС з ТВП в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплатити штраф у розмірі 50% такої суми (ст. 30 Закону №2240).

Крім того, за дане порушення згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 8 до 15 нмдг, а якщо таке саме порушення вчинене потворно протягом року — від 10 до 20 нмдг.

Отже, кошти зі спецрахунку, відкритого роботодавцем для отримання страхових сум з ФСС з ТВП, можуть використовуватись роботодавцем виключно на соціальні виплати, заявлені у заяві-розрахунку, то ж кошти, які надійшли на цей рахунок не можна використовувати на інші цілі, у т. ч. і на виплату зарплати.

Тому,  якщо ФСС з ТВП вчасно не перераховує суму лікарняних на рахунок роботодавця, підприємство не може їх виплачувати за власний рахунок, бо це призведе до застосування штрафних санкцій.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль