Головбух

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку, отриманого фізичною особою

  • 17 жовтня 2012
  • 28

Податкова служба нагадала про порядок розрахунку податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих у вигляді інвестиційного прибутку

Податкова служба нагадала про порядок розрахунку податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих у вигляді інвестиційного прибутку. Так, податковим агентом платника податку, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, є такий професійний торговець. Професійний торговець повинен враховувати при визначенні об’єкта оподаткування документально підтверджені витрати платника, понесені на придбання інвестиційного активу.

При цьому запровадження обов’язку податкового агента для професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, не звільняє платника податку від декларування усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в підпункті 170.2.8 Податкового кодексу України.

Податківці звертають увагу, що професійний торговець цінними паперами, виконуючи функції податкового агента, при визначенні інвестиційного прибутку не враховує інвестиційний збиток.

При цьому платник податку — фізична особа під час формування загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами враховує суму інвестиційних збитків за результатами річного декларування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл