text
Головбух

Особливості оподаткування ПДВ операцій, що надаються ОСББ

  • 17 жовтня 2012
  • 28

ДПС роз’яснила особливості обкладання ПДВ операцій, які надаються ОСББ

Податкова служба роз’яснила особливості оподаткування ПДВ операцій, які надаються об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (далі — ОСББ).

Об’єкт оподаткування ПДВ у ОСББ відсутній по водо-, тепло-, газо-, електропостачанню, гарячому водопостачанню та інших послугах, кошти за які власники жилих і нежилих приміщень перераховують безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, які надають ці послуги, або перераховують на рахунок ОСББ для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які надають ці послуги.

У випадку встановлення ОСББ для власників жилих і нежилих приміщень окремої плати за послуги з перерахунку отриманих від таких власників коштів підприємствам, організаціям, що надають послуги з водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інші послуги, у ОСББ виникає об’єкт оподаткування ПДВ виходячи з вартості наданих послуг.

При реєстрації ОСББ в якості платників ПДВ необхідно враховувати вимоги пункту 181.1 Податкового Кодексу України щодо обов’язковості реєстрації платником ПДВ у разі перевищення нарахованої (сплаченої) особі (ОСББ) протягом останніх 12 календарних місяців суми 300000 гривень (без урахування ПДВ) від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах