Робоча ситуація дня

17 жовтня 2012 22
Яким чином в декларації з ПДВ відобразити розрахунок коригування до податкової накладної

Яким чином в декларації з ПДВ відобразити розрахунок коригування до податкової накладної

До якого рядка декларації з ПДВ вноситься розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від постачальника товарів?

Відповідно до пункту 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379 (далі — Порядок №1379), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до статті 192 ПК постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Згідно з пунктом 20 Порядку №1379 на підставі вказаного розрахунку отримувач товарів/послуг здійснює коригування податкового кредиту відповідно до статті 192 ПК (за умови дотримання положень законодавчих актів щодо віднесення сум до податкового кредиту) з обов’язковим відображенням зазначених коригувань у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (з від’ємним чи позитивним значенням).

Згідно з Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим наказом Мінфіну від 25.11.2011 №1492 (далі — Порядок №1492), продавець коригування податкових зобов’язань відображає в рядку 8 Декларації з ПДВ (рядок 8.1 (+ чи -) + рядок 8.2 (+ чи -)).

Покупець відображає коригування податкового кредиту в рядку 16 Декларації з ПДВ (сума значень рядків (16.1 (+ чи -) + 16.1.2 (+ чи -) + 16.2 + 16.3 + 16.4 (+ чи -)).

Згідно з пунктом 3.9 Порядку №1492 у рядку 8.1 відображається збільшення або зменшення обсягів постачання та відповідно податкових зобов’язань, що здійснюється відповідно до статті 192 ПК. У рядку 8.1.1 відображається збільшення або зменшення обсягів постачання, по яких не нараховувався податок на додану вартість.
При заповненні цих рядків обов’язковим є подання Додатку 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1)» до Декларації з ПДВ (далі — додаток Д1), який заповнюється в розрізі контрагентів та розрахунків коригування до податкових накладних.

У рядку 8.2 вказуються суми збільшення податкових зобов’язань, що виникають у зв’язку з нецільовим використанням товарів, увезених у пільговому режимі.

Згідно з пунктом 4.5 Порядку №1492 у рядку 16 відображається:

  • коригування обсягів придбання податкового кредиту, який було включено у рядок 10.1 Декларації з ПДВ (р.16.1);
  • збільшення або зменшення обсягів придбання, за якими не нараховувався податок на додану вартість (р.16.1.1);
  • коригування обсягів придбання та податкового кредиту, який було включено у рядок 15.1 Декларації з ПДВ (р.16.1.2). Значення цього рядка враховується при коригуванні податкового кредиту після перерахування частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року операцій та перерахування частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях за результатами 12, 24 і 36 місяців;
  • коригування згідно обсягів придбання, за якими податок на додану вартість не включався до податкового кредиту і які було включено у рядок 15.2 Декларації з ПДВ (р.16.1.3);

При цьому слід пам’ятати, що дані рядки заповнюються лише за умови подання додатку Д1.

Звертаємо увагу, якщо підприємство, наприклад, використовує спеціальну податкову декларацію, скорочену чи декларацію переробного підприємства, то суми коригування зазначаються в рядках 6 та 12 цих декларацій з відповідним заповненням необхідних складових (р. 12.1–12.4).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль