text
Головбух

Роз’яснення з питань податкового законодавства і обробки персональних даних

  • 26 жовтня 2012
  • 19

Міністерством в черговий раз надано роз’яснення стосовно актів податкового законодавства та їх трактування

Надано роз’яснення стосовно актів податкового законодавства та їх трактування.

У разі, коли норми нормативно-правових актів суперечливі і допускають неоднозначне (множинне) трактування прав і обов’язків платників податків чи контролюючих органів, рішення приймається на користь платника податку.

Крім того, наголошується, що платник податків, який діяв на підставі наданої йому в письмовому чи електронному вигляді податкової консультації, а також узагальнюючої податкової консультації, не може бути притягнутий до відповідальності у зв’язку з тим, що така податкова консультація в майбутньому була змінена чи скасована.

Також Мін’юст пояснив окремі питання захисту і обробки персональних даних (далі — ПД).  Зокрема, відзначив, що використання ПД працівниками суб’єктів відносин, пов’язаних із ПД, повинно здійснюватись тільки відповідно до їх професійних, службових чи трудових обов’язків із забороною розголошення навіть після припинення таких обов’язків.

Про кожну зміну відомостей в базі ПД її володілець чи розпорядник має повідомляти уповноважений державний орган. Такі зміни вносяться на підставі мотивованої письмової вимоги суб’єкта ПД чи інших осіб за його згодою та рішення суду, що вступило в законну силу. ПД, що не відповідають дійсності, змінюються негайно з моменту встановлення даного факту.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах