Робоча ситуація дня: Податкові наслідки позички квартири від засновника

20 листопада 2015 152
Підприємство планує залишити у своєму штаті лише директора-засновника, основне місце роботи якого на іншому підприємстві. При цьому планується безоплатно орендувати квартиру в такого засновника. Якими будуть податкові наслідки для підприємства та засновника?

ПРОБЛЕМА

Підприємство планує залишити у своєму штаті лише директора-засновника, основне місце роботи якого на іншому підприємстві. При цьому планується безоплатно орендувати квартиру в такого засновника. Якими будуть податкові наслідки для підприємства та засновника?

РІШЕННЯ

Зауважимо, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк (ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України; ЦК). Відповідно, укладаючи такий договір із засновником, необхідно було б зазначити розмір орендної плати.

Якщо ж засновник має на меті передати квартиру в користування підприємству на певний строк безоплатно, то їх відносини мають бути врегульовані за договором позички. Адже відповідно до такого договору одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов’язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.

Договір позички між фізичною та юридичною особою на передачу в безоплатне користування квартири укладають у письмовій формі (ч. 1, 2 ст. 827 ЦК). До того ж, може виникнути необхідність нотаріального посвідчення такого договору, якщо його укладено строком на три роки і більше (ч. 3 ст. 828, ч. 1 ст. 793 ЦК).

Детально про податкові наслідки надання засновником у безоплатне користування своєї квартири читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль