text
Головбух

Щодо ЄСВ із зарплати, яка виплачується учням за час навчальної практики

  • 31 жовтня 2012
  • 16

ПФУ надано роз’яснення щодо нарахування та утримання ЄСВ із сум зарплати, яка виплачується учням за час навчальної практики

Листом ПФУ надано роз’яснення щодо нарахування та утримання ЄСВ із сум зарплати, яка виплачується учням за час навчальної практики.

ПФУ зазначає, що працівниками є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які працюють на підприємствах і є платниками ЄСВ. Базою для нарахування ЄСВ для цих платників є суми нарахованої їм зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні виплати тощо.

Однак чинним законодавством передбачено, що учні та слухачі учбових закладів, які проходять виробничу практику й виробниче навчання на підприємстві, не включаються до складу працівників підприємства, а тому ЄСВ на їх зарплату не нараховується і, відповідно, не утримується.

Звертаємо увагу, що аналогічна позиція органів ПФУ також міститься в листі Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області від 27.09.2012.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах