Зміни в обов’язковій автоцивілці

1 листопада 2012 9
Нарешті законодавчо врегульовано питання стосовно чинності договору страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ при зміні власника забезпеченого авто

Нарешті законодавчо врегульовано питання стосовно чинності договору страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ при  зміні власника забезпеченого авто.

Статусу страхувальника набувають у разі:

  • відчуження ТЗ — відчужувачі;
  • смерті страхувальника — спадкоємці;
  • припинення страхувальника—юрособи — її правонаступники.

Тобто у цих випадках договір страхування вважається чинним до закінчення строку його дії.

По-новому викладені поняття страхового випадку, терміни «бонус-малус» і «особи, відповідальність яких застрахована». Замість терміну «обов’язковий ліміт відповідальності страховика» введено новий, більш доцільніший термін «страхова сума». Причому вдвічі збільшено розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну та життю і здоров’ю потерпілих (50 та 100 тис. грн. на одного потерпілого відповідно).

Розширено порядок визначення розміру страхового платежу з вимогою обов’язкового дотримання страховиком встановленого цим порядком розрахунку. Крім того, додано норму щодо договорів міжнародного обов’язкового страхування автоцивілки, максимальні розміри страхових платежів яких встановлює КМУ.

Важливим є те, що законодавець докладніше розписав, виклав в новій редакції та, навіть, доповнив деякі норми, що стосуються проблеми страхового відшкодування заподіяної внаслідок ДТП шкоди. Подібні конкретизації мають значно спростити вирішення спорів  з даних питань у судовому порядку.

Слід зазначити, що прийняті зміни не застосовуються до договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладених до набрання ними чинності.

Закон ще не набрав чинності, особливий порядок передбачений самим нормативно-правовим актом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль