Новації у виробництві та обігу насіння

2 листопада 2012 10
По-новому врегульовано виробництво та обіг насіння і садивного матеріалу, а також порядок здійснення державного контролю за ними

По-новому врегульовано виробництво та обіг насіння і садивного матеріалу, а також порядок здійснення державного контролю за ними. Дані новації стосуються фіз- та юросіб, яким відповідно до законодавства надано право займатися виробництвом, реалізацією насіння і садивного матеріалу.

Новий закон пропонує більш розширену і зрозумілу термінологію у цій сфері, часом істотно змінивши чи взагалі доповнивши ті або інші поняття.

Так, введено зовсім нові назви категорій насіння і садивного матеріалу: добазове, базове та сертифіковане насіння. Придатність продукції тепер засвідчуватимуть сертифікат на насіння та сертифікат на садивний матеріал, замість діючого сертифікату на насіння. Доповнено також об’єкти насінництва та розсадництва і т.д.

Позитивом є виключення норм про страхові насіннєві фонди, створення яких на сьогодні є обов’язковим для всіх виробників насіння.

Відтепер суб’єкти насінництва та розсадництва, крім дотримання атестаційних вимог, мають здійснювати свою діяльність також за дозволом відповідного володільця патенту на використання сорту насіння. Крім того, закладання багаторічних насаджень плодових, ягідних, горіхоплідних, малопоширених культур, винограду та хмелю, проводиться тільки за проектно-кошторисною документацією на їх створення та зрошення.

Значно розширено права виробників насіння і садивного матеріалу. На відміну від діючих норм, докладніше прописано порядок внесення/виключення до/з Реєстру виробників насіння та порядок сертифікації їх продукції.

Конкретизовано, що насіння і садивний матеріал вводять в обіг після їх сертифікації.

Слід зауважити, що дія нововведень не поширюється на обіг насіння і садивного матеріалу генетично модифікованих організмів. Ці відносини регулюються спеціальним законодавством.

В цілому прийнятий закон має полегшити діяльність виробників насіння, оскільки ним передбачено багато суттєвих нюансів, неврегульованих на сьогоднішній день. Тим паче, що ці зміни майже не торкнулись норм стосовно порядку здійснення держконтролю у сфері насінництва.

Закон ще не набрав чинності, особливий порядок передбачено самим нормативно-правовим актом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль