Зміни в оподаткуванні операцій з відчуження ТЗ

5 листопада 2012 26
Змінено механізм визначення вартості транспортних засобів для цілей оподаткування операцій з їх продажу податком на доходи фізичних осіб

Змінено механізм визначення вартості транспортних засобів для цілей оподаткування операцій з їх продажу податком на доходи фізичних осіб.

Відтепер розмір доходу від продажу легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда розраховується залежно від ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості цього ТЗ або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Для кожної марки, моделі таких ТЗ, з урахуванням їх року випуску та пробігу, Мінекономрозвитку щоквартально встановлює у порядку, визначеному КМУ, середньоринкову вартість, виходячи з фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів. Цю інформація Міністерство оприлюднює на своєму веб-сайті до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Змінами передбачена відміна необхідності сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при другій і наступних реєстраціях ТЗ. Проте ставки пенсійного збору підвищено залежно від вартості об’єкта оподаткування, а саме: 3% — вартість не більше 165 прожиткових мінімумів для працездатних осіб; 4% — вартість не менше 165 та не більше 290 прожиткових мінімумів для працездатних осіб і 5% — вартість перевищує 290 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Крім того, зменшено розмір державного мита за посвідчення договорів відчуження ТЗ (з 1% суми договору на 1 нмдг — для дітей, одного з подружжя, батьків та з 5% на 5 нмдг — для всіх інших осіб).

Нотаріусів законодавець зобов’язує щокварталу подавати до ДПС інформацію про договори продажу ТЗ, включаючи інформацію про вартість кожного договору та суму сплаченого за ним податку для податкового розрахунку.

Закон ще не набрав чинності, особливий порядок передбачено самим нормативно-правовим актом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль