Відміна ліцензування у сфері землеустрою

6 листопада 2012 18
Вдосконалено механізм державного регулювання господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт

Вдосконалено механізм державного регулювання господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт. 

Зокрема, замість ліцензування господарської діяльності у сфері землеустрою, введено сертифікацію інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів шляхом встановлення органом виконавчої влади порядку допуску до здійснення ними цієї діяльності за певними кваліфікаційними вимогами та вимогами щодо наявності у суб’єктів господарювання відповідної матеріально-технічної бази.

Введено новий інститут — Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників, який ведеться Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Доповнено також норми стосовно професійної підготовки та кадрового забезпечення у сфері топографо-геодезичної та картографічної діяльності. Встановлено вимоги до осіб, які можуть займатися професійною топографо-геодезичною діяльністю.

Законодавцем прописані й особливості здійснення державного нагляду за господарською діяльністю у сфері землеустрою, підстави для анулювання чи зупинення кваліфікаційного сертифіката виконавця робіт із землеустрою.

Передбачено створення саморегулівних організацій — громадських організацій, які об’єднують висококваліфікованих фахівців (сертифікованих інженерів-землевпорядників), делегованих об’єднаннями громадян, асоціаціями, навчальними закладами для забезпечення громадського регулювання землеустрою та здійснення громадської, професійної та освітньої діяльності у цій сфері.

Реалізація нових норм дозволить підвищити конкурентоспроможність і ефективність наданих послуг у сфері оцінки земель та землеустрою, убезпечити права споживачів.

Закон ще не набрав чинності, особливий порядок передбачено самим нормативно-правовим актом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль