Головбух

Робоча ситуація дня

  • 6 листопада 2012
  • 19

Визначення показника середньооблікової кількості працівників

Визначення показника середньооблікової кількості працівників

Як юридичній особі розрахувати середньооблікову кількість працівників з метою вибору відповідної групи платника єдиного податку?

Відповідно до підпункту 291.4.1 Податкового кодексу України (ПК) при розрахунку середньооблікової кількості працівників слід користуватися визначенням, наданим у підпункті 14.1.227 ПК. Згідно з ним до середньооблікової кількості працівників у юридичної особи включається кількість усіх найманих працівників і осіб, що працюють за цивільно-правовими договорами та за сумісництвом більше як один календарний місяць, а також кількість найманих працівників представництв, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів в еквіваленті повної зайнятості, крім найманих працівників, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Крім того, середньооблікову кількість працівників можна визначити відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 №286 (далі — Інструкція №286).

Так, згідно з пунктом 3.1 Інструкції №286, середня кількість працівників підприємства за період (місяць, квартал, з початку року, рік) визначається як сума таких показників:

  • середньооблікової кількості штатних працівників;
  • середньої кількості зовнішніх сумісників;
  • середньої кількості працюючих за цивільно-правовими договорами.

А в свою чергу, при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників враховуються всі категорії працівників облікового складу, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення трирічного (або в окремих випадках — шестирічного) віку.

Облік цих категорій працівників ведеться окремо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл