text
Головбух

Зміни в процедурі відведення землі

  • 7 листопада 2012
  • 7

Вдосконалено процедуру відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення

Вдосконалено процедуру відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення.

Так, змінити цільове призначення земельної ділянки тепер можна за проектом землеустрою щодо її відведення.

Нагадаємо, що на сьогодні проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок.

Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності належить до повноважень Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Вищезазначені органи приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі цих ділянок у власність або надання у користування.

Цільове призначення земельних ділянок приватної власності змінюється за бажанням їх власників та погодженням відповідних територіальних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а саме:

  • земельних ділянок у межах населеного пункту, — сільською, селищною, міською радою;
  • земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, — РДА (якщо вона утворена), а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, — Радою міністрів АРК, ОДА.

Причому дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення приватної земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, від цих органів не потрібен.

По-новому викладено порядок та терміни погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, встановлено терміни погодження та підстави для відмови, конкретизовано повноваження органів виконавчої влади з цього питання.

Нововведенням є також затвердження детального переліку документів, які повинні бути включені до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Ці норми мають спростити процедуру оформлення земельних ділянок у власність, користування, зміни їх цільового призначення, удосконалення порядку розроблення, погодження та затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Закон ще не набрав чинності, особливий порядок передбачено самим нормативно-правовим актом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах