Головбух

Розгляд справ про порушення митних правил по-новому

  • 8 листопада 2012
  • 24

Оновлено Методичні рекомендації щодо провадження у справах про порушення митних правил

Оновлено Методичні рекомендації щодо провадження у справах про порушення митних правил, а саме: розширено саме поняття «порушення митних правил», розписано його склад, докладніше викладено здійснення відповідних процесуальних дій.

Вони поширюються на відносини, що посягають на встановлений законодавством порядок переміщення товарів, ТЗ комерційного призначення через митний кордон України, пред’явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем, або контроль за якими покладено на митні органи.

Порушення митних правил регулюються виключно МК і тягнуть за собою адміністративну відповідальність (адміністративні стягнення).

Ці методичні рекомендації є своєрідним і негласним митно-процесуальним кодексом, оскільки регламентують правову процедуру при провадженні у справі про порушення митних правил або визначенні відповідальності за правопорушення.

Рекомендації охоплюють всі питання, пов’язані як з порушенням, розглядом і вирішенням справ про порушення митних правил, так і з виконанням постанов митних органів про накладення стягнення за порушення митних правил.

Передбачена можливість оскарження цих постанов та унесення на них подання прокурора.

Документ визначає також правовий статус учасників провадження в справах про порушення митних правил. Особлива увага приділяється колу посадових осіб митних органів, які уповноважені складати протокол про порушення митних правил, які здійснюють провадження у справах про порушення митних правил, особливостям реалізації їх прав та обов’язків.

Отже, нові Методичні рекомендації більш деталізовані та приведені у відповідність до чинного на сьогоднішній день законодавства. Вони сприяють уніфікації норм МК, однаковому їх застосуванню та підвищенню якості провадження у справах про порушення митних правил, забезпеченню захисту порушених прав і охоронюваних законом інтересів суб’єктів митних правовідносин.

Наказ набере чинності з 01.12.2012.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл