text
Головбух

Валютні кошти посольств України під контролем

  • 8 листопада 2012
  • 22

Затверджено Порядок забезпечення зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання і відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету

Затверджено Порядок забезпечення зарахування до державного бюджету коштів, що отримуються закордонними дипломатичними установами України в іноземній валюті, їх використання і відображення в обліку та звітності про виконання державного бюджету. Його прийнято на заміну двох діючих нормативно-правових актів, які окремо регулюють питання зарахування до держбюджету валютних коштів, отриманих за вчинення консульських дій та отриманих закордонними дипломатичними установами України.

Зокрема, за цим документом, кошти, отримані закордонними дипломатичними установами України за вчинення консульських дій, зараховуються до держбюджету щомісяця; інші кошти — щокварталу. Ці кошти надходять до загального та спеціального фондів держбюджету та відображаються Держказначейством у бухобліку та звітності про виконання держбюджету.

Порядком визначено також механізм взаємодії МЗС, Мінфіну та Держказначейства  щодо контролю за функціонуванням посольств України, надано відповідні форми звітних документів.

Даний нормативно-правовий акт узагальнює діючі та встановлює дещо нові  особливості зарахування до держбюджету коштів закордонних дипломатичних установ України в іноземній валюті, їх використання та порядок відображення в обліку і звітності. Це має забезпечити раціональне і економне витрачання коштів держбюджету з урахуванням специфіки видатків, пов’язаних з діяльністю таких установ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах