text
Головбух

Робоча ситуація дня

  • 8 листопада 2012
  • 19

Дата відвантаження товарів у зведеній податковій накладній

Дата відвантаження товарів у зведеній податковій накладній

Чи необхідно у зведеній податковій накладній вказувати дату відвантаження товарів/послуг навпроти кожного виду номенклатури товарів/послуг?

Згідно з пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379 (далі — Порядок №1379), визначено, що у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв’язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (один раз на п’ять днів; один раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. До зведеної податкової накладної обов’язково додається реєстр товарно-транспортних накладних чи інших супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.
Дані щодо відвантажених товарів/послуг вказуються у розділі I податкової накладної, зокрема (п. 12 Порядку №1379):

  • у графі 2 — дата виникнення податкового зобов’язання у продавця (постачання, оплати) відповідно до норм пункту 187.1 Податкового кодексу України;
  • у графі 3 — номенклатура товарів/послуг продавця.

Тобто у звичайній (не зведеній) податковій накладній навпроти номенклатури товарів/послуг платник податку повинен вказувати дату їх постачання (відвантаження) або оплати. Однак, враховуючи вказані вище особливості виписки зведеної податкової накладної, зокрема те, що вона виписується одна за декількома датами відвантаження або оплати за товар (в залежності від умов договору), в такій податковій накладній навпроти кожного виду номенклатури товарів/послуг вказується одна й та сама дата — дата складання податкової накладної. А дата постачання (відвантаження) товарів/послуг зазначається в реєстрі підтвердних товарно-транспортних накладних чи інших супроводжувальних документів, який в обов’язковому порядку додається до зведеної податкової накладної.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах