Нове в примусовому поверненні іноземців

13 листопада 2012 28
Приведено у відповідність до чинного законодавства положення про визначення типів документів, які дають право на перебування в Україні іноземцям та особам без громадянства та врегулювано питання щодо їх оформлення

Приведено у відповідність до чинного законодавства положення про визначення типів документів, які дають право на перебування в Україні іноземцям та особам без громадянства та врегулювано питання щодо їх оформлення.

Зокрема, в Законі України «Про імміграцію» від 07.06.2001 №2491-III терміни «посвідка на постійне проживання», «імміграційна віза» та «паспортний документ» замінено терміном «довгострокова віза». У новій редакції викладено терміни «віза» та «строк перебування на території України», які згадуються в Законі України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 №1710-VI.

Визначені також особливості провадження в справах за адміністративними позовами з приводу примусового повернення і примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, можливість подачі позову до суду органом владних повноважень та іноземцем за місцем затримання або перебування. Такі справи, відтепер, підсудні адміністративному суду за місцезнаходженням уповноваженого органу в сфері міграції, прикордонних органів чи СБУ або місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України (за діючою редакцією — окружному адміністративному суду за місцезнаходженням відповідних органів).

Причому значно скорочено строк розгляду зазначених справ: з місяця до 5 днів з дня надходження позовної заяви.

Розширено повноваження СБУ стосовно примусового повернення вищевказаної категорії осіб. Так, службі надано право забороняти в’їзд в Україну іноземця або особи без громадянства, скорочувати строк їх тимчасового перебування на території України та приймати рішення про їх примусове повернення в країну походження або третю країну.

Уточнено й функціональні обов’язки прикордонників з цього питання. А саме: передбачено не тільки можливість прийняття рішення про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства при їх незаконному перетині кордону, а й фіксації їх біометричних даних при здійсненні прикордонного контролю.

Крім того, скасована імміграційна квота для осіб (їх родичів), які безперервно прожили на території України протягом трьох років з дня надання їм статусу біженців чи притулку в Україні.

Отже, зміни, прийняті з метою приведення окремих положень певних нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 №3773-VI, спрямовані на посилення державного контролю за перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України.

Закон не набрав чинності, особливий порядок передбачено самим нормативно-правовим актом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль