Робоча ситуація дня

14 листопада 2012 22
Скільки податкових накладних складати у разі надходження декількох авансових платежів протягом одного дня в межах одного договору

Скільки податкових накладних складати у разі надходження декількох авансових платежів протягом одного дня в межах одного договору

Якщо за одним договором надходить два аванси в один день і обидва менше 10 000 грн., але їх загальна сума — більша (наприклад, 7000 грн. і 8000 грн.), то треба складати дві податкові накладні чи одну, і чи потрібно реєструвати їх в ЄРПН?

Відповідно до пункту 201.7 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Така ж сама вимога щодо складання податкової накладної міститься і у пункті 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379.

У той же час в узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженої наказом ДПС від 16.02.2012 №127, зазначено, що у випадку отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того ж покупця за один і той же товар в межах одного і того ж договору, не буде вважатися помилкою, коли постачальником буде виписана одна податкова накладна на загальну суму таких авансових платежів.

Умови щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) зазначені у підпункті 11 підрозділу 1 ПК, згідно з якими з 1 січня 2012 року реєстрація податкових накладних платниками ПДВ — продавцями в ЄРПН запроваджується для платників ПДВ, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 000 грн. Податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 000 грн., не підлягає включенню до ЄРПН. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до ЄРПН незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Отже, при надходженні протягом дня двох авансових платежів в межах одного договору за один і той же товар підприємство може складати як одну податкову накладну на загальну суму авансу, так і дві податкові накладні. Реєстрації в ЄРПН підлягають податкові накладні за умови, якщо сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 000 грн.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль