Робоча ситуація дня

15 листопада 2012 16
Чи включається до складу витрат вартість прибирання салону автомобіля

Чи включається до складу витрат вартість прибирання салону автомобіля

Підприємство має легковий автомобіль, який використовується у господарській діяльності. Чи можна включити до складу витрат вартість прибирання салону цього автомобіля?

Порядок визнання витрат та включення їх до складу витрат у податковому обліку встановлено статтею 138 Податкового кодексу України (ПК). Витрати на утримання, експлуатацію та ремонт основних засобів, інших необоротних активів, залежно від їх призначення, включаються до складу загальновиробничих витрат (пп. «г» пп. 138.8.5 ПК), адміністративних витрат (пп. «в» пп. 138.10.2 ПК) та витрат на збут (пп. «д» пп. 138.10.3 ПК). До операцій, пов’язаних з утриманням та експлуатацією основних засобів, належать, зокрема, операції з технічного обслуговування. Згідно з пунктом 1.3 Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансу від 30.03.1998 №102 (далі — Положення №102), технічне обслуговування передбачає проведення комплексу операцій для підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування.

Щоденне технічне обслуговування автомобіля проводиться після роботи з метою підготовки його до подальшої експлуатації. При щоденному технічному обслуговуванні автомобіль заправляють пальним, мастилом і холодною рідиною (за потреби), зовнішнім оглядом перевіряють технічний стан агрегатів, вузлів і механізмів, які впливають на безпеку руху. Прибирально-мийні роботи виконуються за потребою, але обов’язково перед технічним обслуговуванням чи ремонтом (п. 3.5 Положення №102).

Із вищезазначеного випливає, що якщо автомобіль використовується платником податку у господарській діяльності, то витрати на його технічне обслуговування, у т. ч. витрати на його прибирання і миття, враховуються у складі витрат при визначенні податку на прибуток.
При цьому витрати на прибирання і миття автомобіля, залежно від його призначення, можуть включатися до складу операційних витрат, що формують собівартість реалізованих товарів (робіт, послуг), або до складу інших витрат (адміністративних, витрат на збут).

У декларації про прибуток витрати, пов’язані з утриманням та експлуатацією автомобіля, залежно від його призначення відображаються у рядку 05 «Витрати операційної діяльності» і виокремлюються у рядку 05.1 «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)», або у рядку 06 «Інші витрати» декларації та виокремлюються у рядках 06.1 «Адміністративні витрати» і 06.2 «Витрати на збут».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як заповнити Звіт неприбуткової організації за 2017 рік
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Як ФОП відзвітувати про доходи 2017 року
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні