Робоча ситуація дня

16 листопада 2012 25
Як враховуються збитки від операцій з акціями, придбаними до набуття чинності Податковим кодексом України

Як враховуються збитки від операцій з акціями, придбаними до набуття чинності Податковим кодексом України

Виробниче підприємство має у податковому обліку збитки від операцій з акціями, придбаними до 2011 року. Чи поширюються на такі збитки вимоги щодо поетапного їх врахування упродовж 2012–2015 років згідно з чинною редакцією статті 150 Податкового кодексу України?

Операції з цінними паперами, придбаними до набуття чинностіПодатковим кодексом України (ПК), оподатковуються за правилами, що діяли на момент їх придбання, тобто згідно з пунктом 7.6 Закону про прибуток, який втратив чинність з 01.04.2011 у зв’язку з набранням чинності розділом ІІІ ПК.

Отриманий за результатами періоду прибуток включався до валових доходів, а від’ємний фінансовий результат (збиток) переносився на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами такого ж виду майбутніх звітних періодів. До речі, правила оподаткування акцій та інших корпоративних прав у Податковому кодексі України (п. 153.8 ПК) суттєво не відрізняються від тих, які було встановлено Законом про прибуток.

Відповідно, збитки від операцій з цінними паперами до розрахунку об’єкта оподаткування 2010 року чи попередніх років не потрапили, а мають відображатись до їх повного погашення у додатку ЦП до декларації про прибуток (за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 №1684). Наприклад, збитки від операцій з акціями мають потрапити до рядка 1.3 «від’ємний фінансовий результат попереднього звітного (податкового) періоду» додатка ЦП до декларації про прибуток.

До об’єкта оподаткування такі збитки не потрапляють взагалі. А от у періоді їх повного погашення та отримання податкового прибутку від операцій з цінними паперами, позитивний фінансовий результат через рядок 03.20 ЦП «Прибуток від операцій з торгівлі цінними паперами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами» додатка ІД потрапить до доходів, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування. І лише коли сукупні податкові доходи (рядок 01 декларації) перевищать усі податкові витрати звітного періоду та дозволену частину збитків попередніх періодів (рядок 04 декларації), розрахований податковий прибуток буде оподатковано за чинною податковою ставкою (у 2012 році — 21%).

Щодо особливостей врахування накопичених на 01.01.2012 податкових збитків, передбачених статтею 150 ПК та пунктом 3 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, то зазначені вимоги стосуються лише від’ємного значення об’єкта оподаткування платників податку з річним податковим доходом понад 1 млн. грн. і не регламентують порядок перенесення від’ємного фінансового результату до наступних податкових періодів від операцій з цінними паперами.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні