Робоча ситуація дня

19 листопада 2012 26
Чи можна оплатити добові у разі завчасного виїзду працівника у відрядження для посадки на літак

Чи можна оплатити добові у разі завчасного виїзду працівника у відрядження для посадки на літак

Працівник їде у відрядження до Великобританії, виліт із м. Києва. За день до початку відрядження, у вихідний день, він приїжджає до Києва і зупиняється у готелі. Чи може підприємство виплатити добові за цей день, якщо немає посвідчення про відрядження?

Питання відрядження працівників підприємства визначають самостійно внутрішніми документами (положеннями, інструкціями тощо) або приймають умови Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 №59 (далі — Інструкція №59).

Відповідно до Інструкції №59 днем вибуття у відрядження вважається день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника, а днем прибуття з відрядження — день прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника. За кожен день перебування працівника у відрядженні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками) йому виплачуються добові.

Виходячи з цього, якщо перебування в Києві було частиною маршруту відрядженого працівника, то день перебування у Києві підприємство повинно включити до загальної кількості днів перебування працівника у відрядженні.

Щодо посвідчення про відрядження, то з 22.07.2011 наказом Мінфіну від 21.06.2011 №738 його скасовано. Відтепер документами, які свідчать про перебування працівника у відрядженні, є наказ про відрядження та відповідні підтвердні документи про здійснення цього відрядження (транспортні квитки або транспортні рахунки, у т. ч. електронні квитки за наявності посадкового талона та документа про сплату, рахунки, отримані із готелів або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в т. ч. бронювання місць у місцях проживання, страхові поліси, відмітки в закордонному паспорті, які свідчать про перетин кордону, тощо).

В наказі рекомендується обов’язково вказати пункти відправлення та прибуття, маршрут з необхідними зупинками (у цьому випадку — з зупинкою на ніч у м. Києві), дату відправлення та прибуття, мету відрядження тощо. Добові обчислюються виключно на підставі зазначених документів, посвідчення про відрядження працівник не надає.

Отже, у наведеній ситуації підприємство має право відшкодувати добові відрядженому працівнику за всі дні, включаючи день перебування у готелі.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні