Податок на нерухомість почне діяти з 01.01.2013

26 листопада 2012 12
Податківці нагадали, що з 01.01.2013 почне діяти податок на нерухоме майно

Податківці нагадали, що з 01.01.2013 почне діяти податок на нерухоме майно (далі — податок).

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової нерухомості (будівлі, що віднесені до житлового фонду, дачні та садові будинки), що є об’єктами оподаткування.

Розміри ставки податку будуть встановлювати сільські, селищні та міські ради за 1 кв. м площі об’єкта житлової нерухомості. 

Так, якщо житлова площа квартири не перевищує 240 кв. м, а житлова площа будинку не перевищує 500 кв. м розмір ставки податку буде становити не більше 1%.

Якщо житлова площа квартири перевищує 240 кв. м , а житлова площа будинку — 500 кв. м, розмір ставки податку буде становити 2,7%.

Звільняються від оподаткування квартира площею до 120 кв. м, житловий будинок площею до 250 кв. м, садовий, дачний будинок, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей.

Крім того, фізичні особи один раз на рік можуть скористуватись пільгою для одного об’єкта нерухомості, зменшивши базу оподаткування для квартир на 120 кв. м, для будинків — на 250 кв. м.

Для фізичних осіб податок будуть нараховувати органи ДПС за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості, на підставі відомостей органів Державної реєстрації прав на нерухоме майно. Податок сплачуватиметься фізичними особами до 1 липня звітного року. Після отримання фізособою від органів ДПС податкового повідомлення — рішення, вона повинна сплатити податок, визначений у цьому рішенні, протягом 60-ти календарних днів від дня його вручення. Якщо податкове повідомлення — рішення не було вручено платнику податків, це не звільняє його від обов’язку сплатити податок у встановлені строки (тобто до 1 липня).

Для юридичних осіб визначено, що вони самостійно розраховують податок станом на 1 січня кожного року та подають декларацію до органів ДПС за місцезнаходженням об’єкта оподаткування до 1 лютого. Сплачують податок щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль