Єдиний підхід у застосуванні штрафних санкцій за порушення норм податкового законодавства

27 листопада 2012 20
Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування тягне за собою відповідальність, передбачену ПК

Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування тягне за собою відповідальність, передбачену ПК (фінансову, адміністративну, кримінальну). Притягнення до відповідальності — тонка справа і потребує серйозного розгляду. Тому, податківці уніфікували та роз’яснили найбільш хвилюючі для суб’єктів господарювання питання щодо цього.

Зокрема, не враховуються порушення, вчинені платником податків до набрання чинності ПК та виявлені після 01.01.2011 при визначенні повторності та відповідно застосуванні більш жорсткої штрафної санкції (50%).

За несвоєчасну сплату авансового внеску з єдиного податку фізособою-єдиноподатником у 2012 році накладається штраф в розмірі 50% обраної ним ставки єдиного податку.

У разі неподання відповідним контролюючим органам фінансової звітності платники податку на прибуток несуть адміністративну відповідальність.

Передбачена можливість застосування штрафної санкції за нецільове використання  платником податків сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання податкової пільги. Такі суми мають бути сплачені на відшкодування суми податку, сплаченої постачальнику на вартість виробничих факторів або на інші виробничі цілі (при наявності залишку).

Визначено розміри штрафів за порушення встановлених законодавством строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів.

Детально розглянуто питання застосування окремих штрафних санкцій за податкові правопорушення залежно від дати їх вчинення та виявлення контролюючими органами.

Ця консультація має допомогти розібратись контролюючому органу, конкретному платнику податків стосовно практики застосування визначених законодавством штрафних санкцій, а також убезпечити платника податків від відповідальності за дії, передбачені нею.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль