Робоча ситуація дня

4 грудня 2012 13
Перехід підприємця на спрощену систему оподаткування

Перехід підприємця на спрощену систему оподаткування

Яким чином та за яких умов підприємець із загальної системи оподаткування може перейти на спрощену?

Згідно з пунктом 298.1 Податкового кодексу України (ПК) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПК, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування 1 раз протягом календарного року. Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені статтею 291 ПК.

Фізичні особи — підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на платників єдиного податку 1–3 та 5 груп (п. 291.4 ПК). Основні відмінності між цими групами такі:

  • платники єдиного податку (ЄП) 1 групи не використовують працю найманих осіб, обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.;
  • платники ЄП 2 групи можуть використовувати працю не більше 10-ти найманих осіб, обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.;
  • платники ЄП 3 групи можуть використовувати працю не більше 20-ти найманих осіб, обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн.;
  • платники ЄП 5 групи можуть використовувати працю не більше 20-ти найманих осіб, обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн.

Отже, для переходу на спрощену систему оподаткування фізичні особи — підприємці у заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування повинні зазначити весь дохід, отриманий у попередньому календарному році, у т. ч. виручки від реалізації продукції, отриманої за час перебування на спрощеній системі оподаткування у попередньому році.

У разі якщо за підсумками попереднього року у фізичної особи — підприємця загальний дохід, отриманий у попередньому календарному році, не перевищує обсягу, встановленого статтею 291 ПК, і всі інші умови, визначені даною статтею ПК виконуються, така фізична особа — підприємець може перейти на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу ДПС не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль