Робоча ситуація дня

10 грудня 2012 26
Яка існує відповідальність у випадку, коли фізсоба-підприємець чи юрособа не перейде на КВЕД ДК 009:2010

Яка існує відповідальність у випадку, коли фізсоба-підприємець чи юрособа не перейде на КВЕД ДК 009:2010

Які будуть наслідки, якщо юридична особа або фізична особа — підприємець до 31.12.2012 не змінять види діяльності з КВЕД ДК 009:2005 на КВЕД ДК 009:2010?

Чинним законодавством не передбачено прямої відповідальності за не перехід з видів діяльності за КВЕД ДК 009:2005 на КВЕД ДК 009:2010. Однак відповідальність, яка може наступити внаслідок такого не переходу, може бути абсолютно різною і всі випадки передбачити неможливо.

Наслідками для підприємців або юросіб, коли вони не змінили КВЕД ДК 009:2005 на КВЕД ДК 009:2010, можуть бути всі види відповідальності, передбачені пунктом 111.1 Податкового кодексу України (ПК), а саме — за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Згідно з підпунктами 191.1.6–191.1.7 ПК податкові органи реєструють та ведуть облік платників податків, облік об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, проводять диференціацію платників податків; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб — платників податків, Єдиний банк даних про платників податків — юридичних осіб та інші реєстри, ведення яких покладено законодавством на органи державної податкової служби.

Відповідно до статті 72 ПК податкові органи проводять збір податкової інформації ПК, яка може стосуватися інформації про дозволи, ліцензії, патенти, свідоцтва на право провадження окремих видів діяльності, яка повинна містити, зокрема, вид діяльності, на провадження якої видано дозвільний документ та сплату належних платежів за видачу дозвільного документа (пп. 72.1.2.5 ПК). Тобто у даному випадку види діяльності потрібно визначати вже за КВЕД ДК 009:2010.

Зверніть увагу! Згідно з пунктом 293.4 ПК ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої–третьої і п’ятої груп у розмірі 15% до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування та до доходу, який отримано від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи.

Ставки єдиного податку для платників 4 та 6 груп встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 ПК, до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування (п. 293.5 ПК).

Згідно з підпунктом 298.2.3 ПК платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності; у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку — фізособи-підприємця, — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Також зазначаємо, що згідно з підпунктом 299.15 ПК свідоцтво платника податку анулюється за рішенням органу державної податкової служби у випадку здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, — в останній день податкового (звітного) періоду, в якому здійснювалися такі види діяльності.

Неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням; незабезпечення належного стану первинного обліку; порушення порядку ведення Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України — тягне за собою накладення штрафу на громадян — від 3 до 5 нмдг, на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 10 до 15 нмдг. Такі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян — від 5 до 10 нмдг, на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 15 до 25 нмдг (ст. 1863 Кодексу про адміністративні правопорушення України).

Отже, хоча прямих норм відповідальності не має за не перехід на види діяльності за КВЕД ДК 009:2010, відповідальність на практиці може виникнути як адміністративна, фінансова, так і кримінальна.

Наприклад, припустимо, що підприємство чи підприємець будуть здійснювати діяльність за старими кодами КВЕД ДК 009:2005 і не отримають ліцензію на види діяльності, які ліцензуються вже за новими кодами КВЕД ДК 009:2010, або не сплатять податок за ставкою, що не дає права на спрощену систему оподаткування, чи будь-які інші дії, що суперечитимуть видам діяльності за КВЕД ДК 009:2010, це може призвести, навіть, до ухилення від несплати податків, зборів, обов’язкових платежів, що карається згідно зі статтею 212 Кримінального кодексу України.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль