Робоча ситуація дня

13 грудня 2012 22
Як нарахувати податкове зобов’язання з ПДВ у разі отримання послуг від нерезидента

Як нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання послуг від нерезидента

Як нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання послуг від нерезидента? Чи має право отримувач послуг віднести ці суми до податкового кредиту з ПДВ? Що є об’єктом нарахування податкового зобов’язання?

Відповідно до підпункту «в» пункту 198.1 Податкового кодексу України (ПК) право на податковий кредит виникає у разі здійснення операцій з отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України.

Отримувач (платник ПДВ) послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податкове зобов’язання з ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, яку визначено у пункті 190.2 ПК.

При цьому отримувач послуг — платник ПДВ повинен скласти податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним ПДВ, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку. Податкова накладна складається в одному примірнику і залишається в отримувача послуг — платника ПДВ (п. 208.2 ПК).

Відповідно до пункту 208.3 ПК, якщо отримувача послуг зареєстровано як платника ПДВ, то сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов’язань податкової декларації з ПДВ за відповідний звітний період.

Отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил цього розділу щодо сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування (п. 208.5 ПК).

Отже, отримувач послуг нараховує податкові зобов’язання та має право на податковий кредит з ПДВ тільки щодо операцій з отримання послуг від нерезидента на митній території України.

Датою виникнення права на податковий кредит з ПДВ для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду (абз. 4 п. 198.2 ПК).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль