Що потрібно для переходу на спрощену систему оподаткування

14 грудня 2012 14
Для переходу або обрання спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання повинен

Податківці нагадали, що для переходу або обрання спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання повинен подати заяву до органу ДПС за місцем своєї реєстрації з розрахунком доходу за попередній календарний рік.

Перехід можливий тільки за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом для кожної з груп платників єдиного податку.

Новостворені суб’єкти господарювання повинні подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку.

Для груп 1–2 — до кінця місяця, у якому вони були зареєстровані; такі підприємці вважатимуться платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Для груп 3–6 — протягом 10-ти днів з дня державної реєстрації; будуть платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Для суб’єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, повинні надати відповідну заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Ці платники податків вважатимуться платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснено погашення податкових зобов’язань чи податкового боргу.

Платники інших податків і зборів також можуть перейти на спрощену систему оподаткування. Для цього вони повинні не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу надати заяву до органу ДПС. Такі суб’єкти господарювання можуть здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року і тільки за умови дотримання на протязі календарного року, що передує періоду переходу, вимог, встановлених для окремих груп платників єдиного податку.

Податківці відзначили, що вже видане Свідоцтво платника єдиного податку є безстроковим. Таким чином, суб’єкту господарювання — спрощенцю не потрібно вносити зміни до Свідоцтва (зміна видів діяльності згідно КВЕД-2010, місця проведення торгівельної діяльності тощо), заява до податкової не подається.

Для відмови від застосування спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання повинен подати заяву про це до органу ДПС. Заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).

При цьому, якщо у суб’єкта господарювання відсутні непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг з єдиного податку та/або інших податків і зборів, які сплачують платники єдиного податку відповідно до норм ПК, він вважатиметься платником інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як заповнити Звіт неприбуткової організації за 2017 рік
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Як ФОП відзвітувати про доходи 2017 року
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні