Зміни в сфері захисту та обробки персональних даних

19 грудня 2012 7
Врегульовано правові відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних

Врегульовано правові відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних (далі — ПД).

Це стосується діяльності з обробки ПД, яка здійснюється повністю або частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також на обробку ПД, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів.

Проте діяльність з обробки ПД, яка здійснюється фізичною особою виключно для особистих чи побутових потреб, не підпадає під дію цих норм.

Крім того, положення документу не поширюються також на діяльність з обробки ПД, яка здійснюється творчим чи літературним працівником, у т. ч. журналістом, у професійних цілях, за умови забезпечення балансу між правом на невтручання в особисте життя та правом на самовираження.

Значно розширено підстави обробки ПД в порівнянні з діючими нормами у цій сфері. Так, існуючі підстави (згода суб’єкта ПД та дозвіл відповідно до закону) доповнено такими як:

 • укладання та виконання правочину, стороною якого є суб’єкт ПД, або який укладено на користь суб’єкта ПД, або для здійснення заходів, які передують укладанню правочину на вимогу суб’єкта ПД;
 • захист життєво важливих інтересів суб’єкта ПД;
 • необхідність захисту законних інтересів володільців ПД, третіх осіб, крім випадків, коли суб’єкт ПД вимагає припинити обробку його даних та потреби захисту ПД переважають такий інтерес.

Скасовано обов’язок державної реєстрації баз ПД, ведення яких пов’язане із забезпеченням і реалізацією трудових відносин, та членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок та політичних партій.

Доповнено також перелік ПД, які заборонено обробляти. Це стосується даних про звинувачення у скоєнні злочину чи засудження до кримінального покарання.

Згідно з нормативно-правовим актом розширено також права суб’єктів ПД, зокрема на заперечення обробки своїх ПД, внесення застережень стосовно їх обробки, оскарження обробки ПД та відкликання згоди на їх обробку.

Конкретизовано повноваження володільця і розпорядника ПД щодо обробки даних.

Крім того, передбачено можливість транскордонної передачі ПД. Так, здійснення передачі ПД до інших країн стосується країн Європейського економічного простору, а також країн, які підписали Конвенцію Ради Європи про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних, та визнані такими, що забезпечують належний рівень захисту ПД.

Метою таких нововведень, на думку законотворців, є захист основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема, права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою ПД.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні