Робоча ситуація дня

20 грудня 2012 18
Відповідальність підприємця за неподання звітності до податкової та Пенсійного фонду

Відповідальність підприємця за неподання звітності до податкової та Пенсійного фонду

Підприємець на загальній системі оподаткування протягом останніх трьох років не здійснював діяльності й не звітував до податкової та Пенсійного фонду. Які штрафні санкції та відповідальність передбачено за неподання звітності за останні три роки?

Відповідно до пункту 177.5 Податкового кодексу України (ПК) фізичні особи — підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію про отримані доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПК для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

При цьому, у разі якщо діяльність протягом звітного року не здійснювалась, потрібно подати декларацію з нульовими показниками.

Відповідно до пункту 120.1 ПК неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Крім того, згідно зі статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП) неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми нмдг (51–136 грн.).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми нмдг (85–136 грн.).

До набрання чинності ПК (до 01.01.2011) підприємці на загальній системі оподаткування надавали декларації за наслідками кожного звітного кварталу згідно з вимогами розділу IV Декрету КМУ від 06.12.1992 №13-92.

За неподання декларації за періоди до 01.01.2011, однак не пізніше закінчення строку давності (1095 днів), податковий орган може притягнути підприємця до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 1641КпАП.

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VІ (далі — Закон №2464), фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, зобов’язані до 1 квітня року наступного за звітним подавати до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації (проживання) звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — звіт).

Звіт подається незалежно від стану фінансово-господарської діяльності, тобто фізичні особи — підприємці, які не отримували доходу, також зобов’язані подати звіт.

За неподання чи несвоєчасне подання фізичними особами — підприємцями зазначеного звіту, органи Пенсійного фонду зобов’язані застосовувати передбачені Законом №2464 фінансові санкції у розмірі 10 нмдг (170 грн.).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль