Робоча ситуація дня

24 грудня 2012 8
Чи зараховується переплата з податку на прибуток у рахунок сплати авансових внесків

Чи зараховується переплата з податку на прибуток у рахунок сплати авансових внесків

Чи може переплата з податку на прибуток бути зарахована в рахунок сплати авансових внесків з цього податку, які сплачуються з 1 січня 2013 року?

Згідно з пунктом 87.1 Податкового кодексу України (ПК) сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів. 

Така заява подається платником податку до органу ДПС за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі, що передбачено Порядком взаємодії органів ДПС, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом ДПА, Мінфіну та Держказначейством від 21.12.2010 №974/1597/499 (далі — Порядок №974).

Обов’язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені:

  • на поточний рахунок платника податку в банку;
  • на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи державної податкової служби, незалежно від виду бюджету;
  • готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Порядок сплати податку на прибуток з 1 січня 2013 року визначено пунктом 57.1 ПК, відповідно до якого платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Згідно з Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затвердженого наказом Мінфіну від 07.07.2012 №817 (далі — Порядок №817), сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Зокрема, код «101» вказується для суми грошового зобов’язання. При цьому окремого коду платежу для сплати авансових внесків з податку на прибуток Порядком №817 не передбачено.

Тобто, якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов’язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати. При цьому, оскільки авансовий внесок з податку на прибуток запроваджено лише з 1 січня 2013 року, радимо у разі наявності переплати з податку на прибуток подати заяву до органу ДПС в довільній формі на підставі Порядку №817, в якій зазначити напрямок перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені, а саме: «на погашення грошового зобов’язання з авансового платежу з податку на прибуток».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль