Протиправність самостійної зміни інформації про платника податків

24 грудня 2012 22
Податковий орган не вправі самостійно змінювати в Деталізованій базі співставлення показників податкового кредиту та податкових зобов’язань платника податків без зміни цих показників самим платником шляхом подання уточнюючих декларацій (розрахунків)

Податковий орган не вправі самостійно змінювати в Деталізованій базі співставлення показників податкового кредиту та податкових зобов’язань платника податків без зміни цих показників самим платником шляхом подання уточнюючих декларацій (розрахунків).

На думку суду, вчинення таких дій порушує права та інтереси платника податків, який має право розраховувати на те, що задекларовані ним в податкових деклараціях показники податкового кредиту та податкових зобов’язань відповідають показникам з централізованої бази даних податкової звітності.

Зокрема, невідповідність цих даних може мати для платника податків негативні наслідки: погіршення його ділової репутації, відмова його контрагентів від подальших господарських відносин з ним для уникнення негативних податкових наслідків для себе від таких операцій тощо.

Тим більше підставою внесення таких змін не може бути акт про неможливість проведення зустрічної звірки з причин відсутності підприємства за юридичною адресою.

Адже це не позбавляє податковий орган можливості надіслати відповідні запити платнику податків з вимогою надання документів для проведення зустрічної звірки. Та й саме складання податківцями актів перевірки місцезнаходження платника податків не є підставою для настання негативних наслідків для юридичної особи чи застосування будь-яких санкцій. Відсутність підприємства за юридичною адресою може мати негативні наслідки лише у випадку повернення державному реєстратору листа з повідомленням про необхідність підтвердження підприємством відомостей, що містяться в ЄДР.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль