Реєстрація фізичних осіб — платників податків по-новому

25 грудня 2012 28
Затверджено нове Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків

Затверджено нове Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (далі — Державний реєстр), яким визначається:

  • порядок реєстрації  фізичних осіб у Державному реєстрі та у окремому реєстрі Державного реєстру для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника;
  • порядок внесення відомостей про зміни даних до Державного реєстру та окремого реєстру Державного реєстру;
  • порядок надання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків);
  • порядок внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру або відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
  • порядок повідомлення фізичних осіб — суб’єктів персональних даних про мету збору персональних даних у Державному реєстрі.

Таким чином визначено право громадян України на реєстрацію у Державному реєстрі незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації.

При цьому внесено зміни до облікової картки фізичної особи — платника податку за формою №1ДР, до повідомлення фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків за формою №1П, а також змінено порядок їх подання.

Крім того, змінено форму картки платника податків і порядок її видачі.

По-новому врегульовано порядок проставляння відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта до паспортів осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це орган державної податкової служби.

Оновлено форми журналу обліку Повідомлень за формою №1П.

Встановлено нові терміни реєстрації в Державному реєстрі та окремому реєстрі Державного реєстру і внесення змін до них (з 10-ти до 5-ти робочих днів з дня подання заяви), змінено форми заяв про внесення змін до Державного реєстру  за формою №5ДР та №5ДРП відповідно.

Отже, визначення єдиних підходів та механізмів взаємовідносин фізичної особи — платника податків з органами державної податкової служби, скорочення строку реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі мають сприяти підвищенню рівня обслуговування платників податків — фізичних осіб при наданні відповідних адміністративних послуг.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль