Робоча ситуація дня

25 грудня 2012 19
Повернення неоплачених товарів продавцю, у якого анульовано реєстрацію платника ПДВ

Повернення неоплачених товарів продавцю, у якого анульовано реєстрацію платника ПДВ

Як у податковому обліку покупця відображається операція з повернення неоплачених товарів продавцю, реєстрацію якого як платника ПДВ анульовано?

Відповідно до пункту 198.3 Податкового кодексу України (ПК) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК, та складається із сум податків, нарахованих/сплачених платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ПК, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

У разі використання товарів/послуг в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, відповідно до пункту 189.1 ПК база оподаткування за товарами/послугами визначається з вартості їх придбання. Повертаючи неплатнику ПДВ товари, фактично не використані у господарській діяльності, покупець — платник ПДВ повинен нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ у податковому періоді їх повернення на підставі пункту 189.1 ПК. Такі нараховані податкові зобов’язання покупець відображає в рядку 1 розділу І податкової декларації з ПДВ.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль