Електронний контроль та митні формальності при транзиті товарів і транспортних засобів

29 грудня 2012 22
Затверджено Порядок виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень

Затверджено Порядок виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень (далі — Порядок). Окремий нормативно-правовий акт розроблено з метою уніфікації процедури виконання митного контролю та оформлення при здійсненні міжнародних вантажних перевезень, яка на сьогоднішній день регулюється кількома різними нормами. Відповідно, низка діючих наказів ДМСУ з набранням чинності Порядку будуть скасовані.

Порядок регламентує дії посадових осіб митних органів, перевізників, декларантів або уповноважених ними осіб під час здійснення контролю за переміщенням товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу юридичними та фізичними особами незалежно від виду транспорту, крім стаціонарних засобів транспортування (трубопроводи та лінії електропередачі) у:

  • вантажних відправленнях;
  • супроводжуваному багажі;
  • несупроводжуваному багажі;
  • ручній поклажі.

Таким чином, врегульовано здійснення контролю за доставкою товарів і транспортних засобів комерційного призначення між митними органами з використанням технічних ресурсів Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів України, створеної з використанням найсучасніших інформаційних технологій.

Встановлено механізм контролю за доставкою товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які перебувають під митним контролем та переміщуються між митними органами України прохідним або внутрішнім транзитом.

Крім того, документом передбачено ведення статистичної обробки та аналізу інформації про переміщувані товари та транспортні засоби комерційного призначення.

Отже, виконання митних формальностей вищезазначеними суб’єктами здійснення транзитних перевезень впорядковано єдиним документом, значно конкретизовано та автоматизовано.

Це, в свою чергу, має збільшити обсяги перевезень товарів територією України, зростання надходжень до державного бюджету.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль