Впорядкування розстрочки/відстрочки податкового боргу

2 січня 2013 25
Затверджено Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків.

Затверджено Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків.

Цим нормативним документом врегульовано питання перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти.

Визначено порядок реєстрації рішень про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків та укладення відповідного договору, механізм сплати розстрочених (відстрочених) сум і нарахованих процентів та його відображення в автоматизованій інформаційній системі органів ДПС, а також особливості дії розстрочок (відстрочок) при переведенні платника податків до іншого податкового органу та при його реорганізації.

Тепер розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) можуть надаватись у межах повноважень у кожному окремому випадку:

  • Державною податковою службою України (ДПС) - без обмежень суми;
  • органами ДПС в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Окружною податкова служба (Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС) - на суму не більше 3 млн. грн.;
  • органами ДПС в містах з районним поділом (крім міст Києва і Севастополя), в районах, в містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних органах ДПС, спеціалізованими державними податковими інспекціями - на суму не більше 300 тис. грн.

Крім того, встановлено, що строк дії розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання починається з дати, визначеної законом для сплати податку, збору, які передбачено розстрочити (відстрочити), та закінчується датою, зазначеною у договорі, за винятком випадків дострокового погашення такого грошового зобов'язання.

Рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань щодо загальнодержавних податків та зборів на строк, що виходить за межі одного бюджетного року приймається керівником (заступником керівника) ДПС за погодженням з Міністерством фінансів України.

Отже, суттєвих змін в механізмі надання органами ДПС розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків не відбулось.

Проте, можливо, такий порядок сприятиме оздоровленню фінансового стану платників податків, які мають тимчасові фінансові труднощі.

Та й сама держава виграє за рахунок додаткових надходжень від сплати процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов’язань (податкового боргу).

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль