Новий Реєстр громадських об’єднань

8 січня 2013 10
Затверджено Порядок ведення Реєстру громадських об'єднань та обміну відомостями між зазначеним реєстром і Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

Затверджено Порядок ведення Реєстру громадських об'єднань та обміну відомостями між зазначеним реєстром і Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Так, визначено процедуру створення та ведення Реєстру громадських об'єднань (далі - Реєстр), механізм та строки внесення відомостей до нього, оформлення Свідоцтва про реєстрацію громадського об'єднання як громадської організації чи громадської спілки та свідоцтва про акредитацію відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації тощо.

Реєстр створений на основі відомостей Єдиного реєстру громадських формувань - про легалізовані та зареєстровані громадські організації (всеукраїнські, міжнародні, місцеві), їх спілки, місцеві осередки всеукраїнських, міжнародних громадських організацій, а також філіали, відділення, представництва та інші структурні осередки громадських (неурядових) організацій іноземних держав на території України. Також до Реєстру ввійдуть відомості про громадські організації та їх спілки, зареєстровані (легалізовані) виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

Укрдержреєстр буде держателем Реєстру і забезпечуватиме його ведення та функціонування.

Основні відомості, які містяться в Реєстрі, відкриті для безоплатного доступу на офіційному веб-сайті Укрдержреєстру.

Крім того, постановою врегульовано порядок взаємодії суб'єктів інформаційного обміну щодо надання та використання відомостей з Реєстру громадських об'єднань і Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР).

Обмін відомостей із зазначених реєстрів здійснюватиметься в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису та із застосуванням криптографічного захисту інформації не пізніше наступного робочого дня з дня внесення відповідних відомостей. Так, надано можливість громадському об'єднанню отримувати одночасно зі  свідоцтвом про реєстрацію виписку з ЄДР про підтвердження відомостей як юридичної особи.

Таким чином, забезпечено загальний доступ до інформації про громадські об'єднання, що досі містилася у різних базах даних, та впорядковано обмін відомостями між вищевказаними реєстрами. Це дозволить уникнути подвійного внесення відомостей про зареєстровані громадські об'єднання та сприятиме прискоренню процедури набуття статусу юридичної особи та дій, пов'язаних зі статусом юридичної особи.

Особливий порядок набрання чинності постанови визначено самим нормативно-правовим актом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль