Щодо нарахування та сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у 2013 році

16 січня 2013 16
Хмільницька ОДПІ інформує, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» №5519-VI від 06.12.2012, який опубліковано в газеті «Голос України» від 03.01.2013 №1 та набрав чинності з 01.01.2013 визначено

Хмільницька ОДПІ інформує, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» від 06.12.2012 №5519-VI, який опубліковано в газеті «Голос України» від 03.01.2013 №1 та набрав чинності з 01.01.2013  визначено, що з 1 січня 2013 року втратив чинність Закон України «Про збір на розвиток  виноградарства, садівництва і хмелярства», а Податковий кодекс України доповнено наступним: в розділі XX «Перехідні положення» підрозділ 10 доповнено пунктом 16 такого змісту:

«16. Тимчасово,  до 1 січня 2018 року, встановлюється збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

1.1. Платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування,  які реалізують в оптово-роздрібній  торговельній  мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору  лише  за умови реалізації ними цієї  продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб’єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

У разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договорами комісії (консигнації) платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності (крім  виробників-комітентів у разі здійснення ними оптової  торгівлі алкогольних напоїв та пива, які отримують на свій рахунок кошти або інші види  компенсації за продаж цієї продукції.

1.2. Особливості  справляння збору суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену  систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV цього Кодексу.

1.3. Об’єктом оподаткування збором є виручка — товарооборот, одержаний на всіх етапах   реалізації в оптовороздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.

1.4. Ставка збору становить півтора відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.3 цього пункту.

1.5. Збір сплачується на спеціальний рахунок центрального органу виконавчої влади, що здійснює  казначейське обслуговування бюджетних коштів, щомісяця у строки, визначені цим Кодексом для  місячного звітного періоду.

За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному цим Кодексом.

1.6. Нараховані суми збору залишаються на спеціальному рахунку центрального органу виконавчої  влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Головним розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері   виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору розподіляються та використовуються таким  чином: вісімдесят п’ять відсотків — на розвиток виноградарства і садівництва, п'ятнадцять відсотків — на розвиток хмелярства.

1.7. Забороняється нецільове використання зазначених коштів.

1.8. Механізм справляння збору та порядок використання цих коштів затверджуються Кабінетом Міністрів України».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль