Мінімізовано тривалість та вартість банкрутства

18 січня 2013 46
Від сьогодні Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 №2343-XII діє у новій редакції

Від сьогодні Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 №2343-XII діє у новій редакції.

Оновлений документ чітко врегульовує процедуру досудової санації боржника. Також запроваджено нові способи відновлення платоспроможності боржника: заміщення активів боржника та збільшення власниками боржника його статутного капіталу. При цьому змінами встановлено пріоритетність застосування заходів запобігання банкрутству боржника та досудової санації боржника.

Скорочено загальну тривалість процедури банкрутства, зокрема за рахунок зменшення процедури розпорядження майном — з 6 місяців до 115 календарних днів з можливістю продовження цього строку до 2 місяців. Для санації передбачено строк у 6 місяців з можливістю його продовження до 12 місяців. Процедура ліквідації триває 12 місяців.

Однак тепер санація може розпочатись виключно за наявності узгодженого кредиторами плану санації боржника, в іншому випадку судом відкриває процедуру ліквідації.

Удосконалено процедуру виявлення кредиторів (інформація про порушення справи оприлюднюється судом негайно й автоматично в мережі Інтернет). Це, у свою чергу, виключає можливість недобросовісного втручання боржника у відкриття провадження.

Торкнулись зміни і правового статусу сторін процедури банкрутства.

Кредиторам, які пропустили встановлений для звернення зі своїми вимогами строк, надано можливість задоволення їх вимог в останню (шосту) чергу. Забезпечені кредитори, (вимоги яких забезпечені заставою майна), отримали право затверджувати план санації та мирову угоду на відміну від інших кредиторів. Що ж до безспірних вимог кредиторів, то віднині такі вимоги повинні бути підтверджені виключно судовим рішенням, яке набрало чинності, та постановою про відкриття виконавчого провадження (раніше підтвердженням слугували ще й розрахункові документи).

Розширено також права боржника щодо участі в процедурі розпорядження майном та підготовці плану санації.

Запроваджено автоматизований розподіл справ між арбітражними керуючими, а також страхування їх професійної відповідальності. Врегульовано питання оплати послуг арбітражного керуючого та контроль за його діяльністю, видатками.

Ліквідатору надано право обирати більш прийнятний спосіб продажу майна боржника (шляхом проведення аукціону або продажу безпосередньо фіз– або юрособі). При цьому пріоритет надається продажу працюючого бізнесу боржника перед продажем майна частинами.

Особливий порядок банкрутства передбачений для суб’єктів державного сектору економіки, у яких частка державної власності — понад 50% (раніше — понад 25%).

Врегульовано механізм попередження та недопущення недобросовісної поведінки та фіктивного банкрутства. Встановлено порядок визнання угод боржника недійсними, зокрема для повернення незаконно відчуженого майна.

Відшкодування боргів передбачено виключно у грошовій формі.

Віднині всі майнові спори щодо боржника розглядаються судом у справі про банкрутство (раніше інші спори за участю боржника–банкрута розглядалися в загальному порядку, передбаченому процесуальним законодавством України).

Отже, зазначені зміни мають значно здешевити та скоротити процедуру банкрутства, зробити її більш ефективною та безболісною, зменшити корупцію, підвищити рівень договірних відносин та судових рішень, а також рівень захисту прав власності та захищеності кредиторів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль