Починаючи з квітня 2013 року громадяни — власники нерухомого майна почнуть одержувати повідомлення про суму податку на нерухомість

18 січня 2013 22
ДПС в АРК інформує про те, що з 1 січня 2013 року набула чинності норма Податкового кодексу, відповідно до якої житлова нерухомість, що знаходиться у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), оподатковуватиметься

Кримські податківці інформують про те, що з 1 січня 2013 року набула чинності норма Податкового кодексу, відповідно до якої житлова нерухомість, що знаходиться у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), оподатковуватиметься.

Податок платитимуть громадяни, що мають у власності будівлі (їх частини), які належать до житлового фонду. Це — житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі і кімнати в багатосімейних квартирах.

У той же час звільняються від сплати податку дитячі будинки сімейного типу, садові або дачні будинки, але не більш одного такого об’єкту на платника податків, гуртожитки, об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним і приймальним сім’ям, в яких виховується троє і більше дітей, але не більш одного такого об'єкту на сім’ю.

Більшості громадян платити новий податок не доведеться. Податковим кодексом передбачена пільга, згідно з якою квартири і житлові будинки, площа яких не перевищує 120 кв. м і 250 кв. м відповідно, не оподатковуватимуться. Податок нараховується лише за ті метри, які перевищують вказані квадрати.

Громадяни, що мають у власності декілька житлових об’єктів, за бажанням можуть звернутися до податкової інспекції для визначення об’єкту, за який сплачуватиметься податок на нерухомість. В іншому випадку пільга застосовуватиметься до того житла, в якому платник податків зареєстрований.

До 1 липня громадяни — власники житла, що підлягає оподаткуванню, одержать від податкового органу повідомлення-рішення про суму нарахованого їм податку, також в них будуть вказані реквізити для сплати податку.

Якщо власник не згоден із сумою податку, розрахованою податковим органом, він повинен звернутися до податкової інспекції, що спрямувала повідомлення-рішення, для звірки даних.

Сплатити податок громадяни повинні будуть не пізніше 30 серпня.

У разі виникнення права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності.

Для квартир, житлова площа яких, не перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, ставка податку не перевищує 1% мінімальної заробітної плати (11,47 грн.).

Для житлової нерухомості, площа якої перевищує вищезгадану ставку податку, складає 2,7% мінімальної заробітної плати (30,69 грн.).

За невчасну сплату податку на нерухомість передбачені штрафні санкції. При затримці сплати до 30 днів сума штрафу складатиме 10% погашеного податкового боргу, більше 30 днів — 20%.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль