Робоча ситуація дня

21 січня 2013 20
Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) цільова благодійна допомога, яка перерахована закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування дитини-інваліда, члена сім’ї платника податку, та за яким кодом відображається у податковому розрахунку №1ДФ?

ПДФО і благодійна допомога

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) цільова благодійна допомога, яка перерахована закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування дитини-інваліда, члена сім’ї платника податку, та за яким кодом відображається у податковому розрахунку №1ДФ?

Згідно з підпунктом «а» підпункту 170.7.4 Податкового кодексу України передбачено, що не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, зокрема, дитини-інваліда.

Таким чином, цільова благодійна допомога, перерахована закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування дитини-інваліда, члена сім'ї платника податку, не оподатковується ПДФО за наявності відповідних підтверджувальних документів. Необхідний перелік підтверджувальних документів законодавчо не визначено. Такими документами можуть бути первинні документи, які засвідчують фінансові витрати на лікування.

Не дивлячись на те, що благодійна допомога у такому випадку не оподатковується ПДФО, у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ, затвердженому наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020, така сума відображається з ознакою доходу «169».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль